Sağlıklı bir yaşam için spor!

Uzmanlar özellikle kardiyolojik hastalıkların son yıllarda gösterdiği artış karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Kalp ve Damar hastalıkları için en etkili yöntem ise spor ve egzersiz. Ayrıntılar »

 

Votka’nın zararları

Votkanın zararlarıVotka’nın zararları, votka’nın içerdiği yüksek alkol oranı sebebiyle oluşmaktadır. Özellikle %40 ve üzerinde alkol oranı olan ürünler, fazla tüketilmesi halinde ciddi sıkıntılar doğurabilir. Bu sıkıntıların başında cinsel iktidarsızlık gelir.

Son 40 yıldır ülkemizde yoğun olarak tüketilen votka, alkol oranın çoğu üründe %50-%60 ve hatta üzeri olması sebebiyle insan sağlığı ve psikolojisi açısından bir takım sakıncalar içermektedir. Özellikle yoğun ve peşpeşe tüketilen votka kadehlerinden sonra tüketicide, cinsel iktidarsızlık, adet düzensizliği (kadınlarda), halüsinasyon, karaciğer enzimlerinin düzensiz çalışması, şiddet ve öfke harplerinin yaşanması gibi bir takım etkilere rahatsızlıklara sebep olabilmektedir.
[ads]

Alkol oranın çoğu üründe %30‘un altında olduğu düşünüldüğünde, Votka’nın ne kadar zararlı bir içki olduğu gözler önüne serilmektedir. Alkollü tüm ürünlerin karaciğere zararlı olduğu ve votka’nın yüksek alkol oranı içermesi baz alındığında zararın 2 katına çıktığını söyleyebiliriz. Zira alkollü içecekler oldukça zararlıdır, ancak votka çok daha zararlıdır.

9 Cevap Votka’nın zararları

 1. Agop dedi ki:

  Rakı içeceksin yavaş yavaş ve nazik;)

 2. tutku dedi ki:

  ulannn hergun iciyomm bi gun geberip gitcem 😀

 3. Burak Güney dedi ki:

  azı karar çoğu zarar 🙂

 4. gökhan dedi ki:

  rakı içsek

 5. bahar dedi ki:

  votkanın verdıgı kafa kac daka surer

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.