Sağlıklı bir yaşam için spor!

Uzmanlar özellikle kardiyolojik hastalıkların son yıllarda gösterdiği artış karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Kalp ve Damar hastalıkları için en etkili yöntem ise spor ve egzersiz. Ayrıntılar »

 

Rakının zararları

Rakının zararlarıAlkolün zararları denildiğinde akla gelen ilk şey olan “içki kötülüklerin anasıdır” sözü durumu en kısa şekilde özetliyor aslında. Rakı içerisinde bulunan yüksek alkol miktarı yüzünden insan sağlığına ve yaşamına bir çok olumsuz etkisi bulunmaktadır. Rakı kullanan kişi sağlıklı düşünemez. kontrolsüz davranışlar sergiler. Sadece kendisine değil çevresine de büyük zararları olabilir. Rakı başlı başına bir tehlikedir. Bunun en açık örneği ise;

 • Cinayetlerin %85
 • Tecavüzlerin %50
 • Şiddet Olaylarının %50
 • Trafik Kazalarının %65
 • Eşlerini Dövenlerin %70
 • Akıl Hastalıklarının %6

[ads]
Rakının insan sağlığına bulunan zararlarından bazıları ise kadınlarda adet düzensizliğine, erkeklerde iktidarsızlığa ve anne karnındaki bebeğin gelişimine de olumsuz yönde etkileri bulunmaktadır. Ayrıca evde huzursuzluğa dolayısıyla aileye yaşantısında olumsuz olaylara , şiddete , kazalara,  kavgalara neden olabilmektedir. Alkolü dolayısıyla rakıyı hayatımızdan uzak tutmamız gerekmektedir.bu oranların sebebi rakı(alkol)’dür.

6 Cevap Rakının zararları

 1. Paco Hernandez dedi ki:

  hiçbir bilimsel dayanak yok zarar konusunda, görmüş geçirmiş emmiler gibi ahlaki nasihat. geyik muhabbetinden öteye gitmeyen bir içerik… insanlar sağlığa zararını öğrenmeye çalışıyor bu sayfaya girerek, sizin söz konusu ürün hakkında ne düşündüğünüzü değil! Ağzınla içersen kavga da etmezsin tecavüz de etmezsin cinayet de işlemezsin!

 2. M.d dedi ki:

  Arkadasin raki almaya parasi yok ellam

 3. Anonim dedi ki:

  BEYENBİİİİİİİİİİİİİİ

 4. Anonim dedi ki:

  O istatistikleri sen uydurdun dimi

 5. Anonim dedi ki:

  ben rakinin zararlarini ogrenmek istiyorum. sen ahlak dersi veriyorsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.